מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
שינויים בשווקי הסחורות
עשיית שוק, מסחר בורסאי ומה שביניהם
דע את השוק - הפסקות מסחר
הפרעה בורסאית
כך תמנע מעילה בחשבונך
פסיכולוגיה כלכלית
המדריך למגדר המתחיל
כמו להפסיק לעשן
סודות הפקיעה נגלים
הסודות של הגופים הגדולים

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחרעמוד הבית מידע ולימודים מאמרים מאמרים בנושאים כלליים

כך תמנע מעילה בחשבונך

כיצד תימנע ממעילה בחשבון ההשקעות שלך
שחף פרקש
מנהל השקעות בנגזרות
מרקט פלייס

הידיעות המדאיגות על מעילת הענק בחברת "הראל" מחדדות את הצורך להכיר ולדעת את השיטות השונות הנהוגות בהפקדת כספים לחשבון השקעות במניות, פורקס וחוזים עתידיים.


בעיקרון ישנן שתי שיטות עיקריות לניהול החשבון. הצורה הראשונה, והיותר מסוכנת, היא ניהול דרך חשבון מרוכז (Omnibus account). ניהול שכזה מקובל בעולם קרנות הגידור וחשבונות למסחר במט"ח (פורקס). בצורת הניהול המרוכז עלויות התפעול של התיק יורדות מכיוון שניתן לפעול על כל החשבונות יחד כאילו זה חשבון בודד. כלומר במקום לבצע את אותה פעולה בעשרות תיקים שונים ניתן לבצע פעולה מרוכזת אחת בחשבון יחידי דבר החוסך בעיקר זמן ומאפשר תגובה מהירה יחסית לשוק. יתרון נוסף נעוץ בעובדה כי זהות בעלי הכסף אינה ידועה למתפעל וכך ניתן להבטיח טיפול שווה בכל התיקים. אולם שני יתרונות אלה מתגמדים אל מול הסיכון במקרה של בעיות בחברה.
צורת הניהול השנייה נקראת חשבון מפוצל (Segregated account). בניהול דרך חשבון מפוצל משתמשים סוחרים מקצועיים הפותחים חשבונות מסחר במניות וחוזים ישירות אצל ברוקרים בחו"ל. בחשבון מפוצל, כל הכספים המופקדים ע"י המשקיע נרשמים בבנק של הברוקר אבל תחת שמו המפורש של הלקוח. הכספים מוחזקים בצורה מופרדת לחלוטין מחשבונו של הברוקר ובכך מובטח בעצם שגם במקרה של מעילה או פשיטת רגל של הפירמה, בעל החשבון לא יפגע כלל. הגדילה לעשות ממשלת ארה"ב, הבאה לעודד משקיעים זרים לסחור בגבולה, וקבעה כי כל חשבון למסחר שנפתח בבנק אמריקאי מבוטח באופן אוטומטי עד לסכום של 100 אלף דולר במזומן.


דוגמא מעניינת להשלכות של סוגי ההפקדה השונים נצפתה לפני כשנתיים, אז קרסה אחת מחברות הפיננסים הגדולות בארה"ב בשם "רפקו" (Refco). החברה הודיעה על פשיטת רגל ובית המשפט הורה על הליכי פירוק ומכירה כפויה. לחברה היו מספר חטיבות שונות ביניהן חטיבת מסחר במט"ח וחטיבת מסחר בחוזים עתידיים. החברה שקנתה אותה הייתה חברת המסחר הגדולה בעולם "מאן פיננשיאל" (MF GLOBAL) ולניהולה הועברו במלואם כל החשבונות המופרדים של סוחרי החוזים. פחות מזל היה לסוחרי המט"ח אשר נאלצו להיפרד מחלק ניכר מהשקעותיהם לצורך כיסוי יחסי של חוב החברה הקורסת.
דוגמא נוספת "משלנו" סיפק הבנק למסחר שם אחת המנהלות ביצעה מעילה של מאות מיליונים. החשבונות בבנק היו אכן רשומים על שם הלקוח אבל במקרה זה הגיבוי של מדינת ישראל היה מוגבל בלבד ומשקיעים תמימים רבים לא יזכו לראות את כספם עוד לעולם.

למשקיע הפרטי, כל שנותר כעת לעשות הוא לוודא כי כספו מופקד בבנק יציב ואיכותי הפועל בתוך מדינת חוק, ועם המשקיע פועל גם דרך ברוקר, יש לוודא כי החשבון שלך מוחזק ומנוהל בצורה מופרדת מכספי החברה ומכספי משקיעים אחרים (כמו אצלנו במרקט פלייס). בכך אתה תבטיח לעצמך "ראש נקי" הפנוי אך ורק לדבר החשוב ביותר שהוא עשיית כסף.

שחף פרקש
מנהל השקעות בנגזרות
מרקט פלייס

 

עוד מאמרים בנושא אופציות
עוד מאמרים בנושא חוזים

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה  /  לקריאת כל התגובות
הכתבה מדורגת 3.5/5
 (7 מדרגים)


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
 דואר אלקטרוני *

 שם מלא *

 טלפון *

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
 קוד חדש
 אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

למה מרקט פלייס?

פרופיל מרקט פלייס

שותפים עסקיים

מסחר עם מרקט פלייס

תנאי שימוש באתר
כלים למסחר בחוזים

ציטוטי חוזים

כלים למסחר

שאלות ותשובות

טיפים מסחר חוזים

טבלת בטחונות חוזים

טבלת הגדרות חוזים
מידע ולימודים

קורס חוזים וירטואלי

קורס אופציות וירטואלי

טבלאות השוואה נגזרות

מאמרים חוזים אופציות
ציטוטים וגרפים

ציטוטי מדדים

ציטוטי מטבעות

ציטוטי אגרות חוב

ציטוטי סחורות

כל הציטוטים
חשבונות מסחר

מסחר עצמאי

חשבונות מוסדיים

גידור חומרי גלם לחברות

מסחר אוטומטי אלגוריתמי
מערכות פלטפורמות מסחר

בחירה של מערכת ביצוע

השוואה מערכות מסחר

ONYX

CQG

TRANSACT
מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים