מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
רקע שוק החוזים
מאפיינים של שוק החוזים
הגדרות וסוגי סוחרים
מהו מסחר ובטחונות
סוגי הוראות וטבלת חודשים
כיצד לקרוא מחירים
דוגמאות מסחר

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחרעמוד הבית מידע ולימודים קורסים וירטואלים קורס וירטואלי בחוזים עתידיים

רקע שוק החוזים

פרק א'

 

רקע
במובן הכללי ביותר, חוזים עתידיים עוסקים במחירים עתידיים של מוצרים. מוצרים אלו יכולים להיות שערי מטבעות שונים, כגון: שער היורו כנגד שער הדולר; סחורות, כגון: זהב, נפט, נחושת, תירס וכו'; מדדי מניות, כגון: דאו ג'ונס, נאסד"ק, דאקס ואחרים מהעולם כולו; אג"ח מסוגים שונים, מזג אוויר ועוד רבים אחרים. אנשים הסוחרים בחוזים עתידיים בעצם סוחרים בהסכמים אודות המחיר בו יקנו או ימכרו נכס מסוים בתאריך ספציפי בעתיד – בדרך כלל הקרוב, בתוך חודשים ספורים או פחות. בעוד שהעסקה מתבצעת לעתיד, אין כל מניעה לסגור אותה (לבצע פעולה נגדית) בכל רגע נתון עד לתאריך פקיעת העסקה. כל חוזה מפרט את הכמות, שווי, סוג סחורה וכל יתר הפרטים הדרושים לגבי המוצר הנסחר.
חוזים עתידיים נסחרים דרך תהליך דמוי מכירה פומבית. כך, מחיר עסקה עבור כל חוזה מתבסס תמיד על חוקי הביקוש וההיצע בלבד. צורת מסחר זו היא אלמנט מועיל והכרחי בשוק חופשי.

אתה עשוי להיות מופתע לדעת ששוקי חוזים עתידיים משמשים רק לעיתים נדירות כדי לקנות או למכור בפועל את המצרך או הכלי הכלכלי שנסחר; בד"כ הם משמשים להערכת מחירים, ניהול סיכונים, ועבור אנשים מסוימים, השקעה ורווח.

בתחילת המאה ה-19 (ובמובנים מסויימים, בתחילת המסחר), שוקי החוזים העתידיים פותחו על מנת לעזור לחקלאים וללקוחותיהם לנהל את סיכוני המחירים העומדים בפניהם לקראת הקציר, השיווק והעיבוד של היבול השנתי. תעשיית החוזים העתידיים עודנה משרתת שווקים אלה, ואף התרחבה יחד עם התפשטות הכלכלה שלנו מעבר לשורשיה החקלאיים. כיום למשל, חוזים עתידיים משמשים מכשיר הכרחי בשווקים הכלכליים, ומספקים כלים לניהול סיכונים הקשורים לשערי מטבע, שיעורי ריביות, מדדים של סחורות ומניות.

שוקי החוזים העתידיים הצליחו משום שמשכו שני סוגים של משקיעים: מגדרי סיכונים: אלו המנסים למזער ולנהל את סיכון המחיר; וספקולנטים: אלו המוכנים לקחת סיכון, בתקווה שירוויחו. הצלחת המסחר בחוזים קשורה גם למגוון החוזים שפותחו על מנת לעמוד בצרכים של היוזמות העסקיות הסבוכות של היום.

אם אתה מעוניין לראות כיצד מאורעות עולמיים משתקפים במחירים שאתה משלם למשל עבור תדלוק מכוניתך, העמסת מוצרים על מדפי העסק שלך, או קבלת משכנתה לרכישת דירה, אתה עשוי למצוא את החוזים העתידיים מרתקים. הם יכולים לספק דרך מצויינת להביע את הדעה האישית שלך באשר לכיוון המחירים.

 

לעמוד הבא

הכתבה מדורגת 3.6/5
 (9 מדרגים)


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
 דואר אלקטרוני *

 שם מלא *

 טלפון *

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
 קוד חדש
 אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

למה מרקט פלייס?

פרופיל מרקט פלייס

שותפים עסקיים

מסחר עם מרקט פלייס

תנאי שימוש באתר
כלים למסחר בחוזים

ציטוטי חוזים

כלים למסחר

שאלות ותשובות

טיפים מסחר חוזים

טבלת בטחונות חוזים

טבלת הגדרות חוזים
מידע ולימודים

קורס חוזים וירטואלי

קורס אופציות וירטואלי

טבלאות השוואה נגזרות

מאמרים חוזים אופציות
ציטוטים וגרפים

ציטוטי מדדים

ציטוטי מטבעות

ציטוטי אגרות חוב

ציטוטי סחורות

כל הציטוטים
חשבונות מסחר

מסחר עצמאי

חשבונות מוסדיים

גידור חומרי גלם לחברות

מסחר אוטומטי אלגוריתמי
מערכות פלטפורמות מסחר

בחירה של מערכת ביצוע

השוואה מערכות מסחר

ONYX

CQG

TRANSACT
מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים