מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
רקע שוק החוזים
מאפיינים של שוק החוזים
הגדרות וסוגי סוחרים
מהו מסחר ובטחונות
סוגי הוראות וטבלת חודשים
כיצד לקרוא מחירים
דוגמאות מסחר

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחרעמוד הבית מידע ולימודים קורסים וירטואלים קורס וירטואלי בחוזים עתידיים

מאפיינים של שוק החוזים

פרק ב'

מאפיינים של שוק החוזים
 1. גילוי מחירים
  מוסדות כלכליים ומשקיעים פרטיים כאחד עשויים להיעזר בשוקי החוזים העתידיים על מנת לקבוע את מחירי העסקאות הנוכחיים הטובים ביותר בעבורם, שכן שוק החוזים העתידיים הוא צורת מסחר עצמאית, עבור קונים ומוכרים אשר – מכל סיבה שהיא – מעוניינים לסחור. שוקי חוזים עתידיים מספקים רמות מחירים המרכזות את כל מחירי הקנייה והמכירה. המחיר בו העסקאות מתבצעות קובע את מחיר העסקאות הנוכחי או ה-Last. מחירים אלה מפורסמים בציבור ומספקים דרך קלה לקבוע מחיר הוגן של מוצר או סחורה.
 2. העברת סיכון
  אחד התפקידים הגדולים של שוק החוזים העתידיים המודרני הוא העברת וחלוקת סיכונים. לדוגמא, אם אתה חוואי בקר, מטרתך תהיה מחירים גבוהים ושולי הרווח גדולים ביותר. אם כך, הסיכון שלך יהיה מחירי בקר בצניחה. אתה תוכל להעביר סיכון זה על ידי מכירת הבקר בחוזים עתידיים. כך, אם מחירי הבקר יצנחו, תוכל לקנות את הבקר במחיר נמוך משמכרת אותו. רווח זה על העסקה העתידית יצמצם באופן כללי את ההפסד הריאלי שלך – כלומר, הסיכון של מחיר נמוך יותר בעד הסחורה. הקונה, במקרה זה, יהיה זה שלוקח את הסיכון – אשר סבור שמחיר הבקר צפוי לעלות. לוקח סיכונים זה יכול להיות ספקולנט או משתמש מסחרי (כמו מעבד בשר), הזקוק לבקר ויהיה מושפע על ידי מחירי בקר גבוהים יותר. אלה המוכנים לקבל את העברת הסיכונים הללו עושים זאת מתוך תקווה שיניבו להם רווח, משום שהם משערים שהמחירים יעלו או ירדו מרמתם הנוכחית.
 3. מכירה פומבית (PIT)
  חלק ניכר מהחוזים העתידיים והאופציות בארה"ב עדיין נסחרים בשיטה הפומבית בעמדות מסחר (floor) בבורסות החוזים העתידיים אף כי ניכר שההתפתחות היא בכיוון המסחר האלקטוני. מסחר בשיטת מכירה פומבית הוא מסחר שמתבצע פנים אל פנים, כאשר כל סוחר משמש ככרוז המכירה הפומבית של עצמו. הסוחרים עומדים בעמדות מסחר (אזור בצורת מתומן בעל מספר מדרגות בכל צלעותיו) ומציעים מחירי קנייה ומכירה זה לזה (על ידי צעקות או בשפת סימנים) על מנת לקנות ולמכור חוזים.
  ברוב המקרים, רק סוג אחד של חוזה נסחר בכל עמדת מסחר. לדוגמא, יש עמדת מסחר NASDAQ100, עמדות מסחר S&P500, וכדומה. בנוסף, כל בורסת חוזים עתידיים סוחרת בחוזים ספציפיים. במספר מקרים, החוזים הינם ייחודיים לבורסה; במקרים אחרים, החוזים נסחרים בבורסה בעיקר משום שהבורסה הציגה את החוזה ופיתחה קבוצה של אנשים שסחרו בו, וכך הפכה אותו ל"נזיל" (חוזה "נזיל" הוא חוזה שנסחר בידי אנשים רבים. "נזילות" היא חשובה, שכן משמעותה שהחוזה נקנה ונמכר בקלות; כאשר החוזה נזיל אתה לא תוכל ל"התקע" בהמתנה למישהו שיקבל את מחיר הקנייה או המכירה שהצעת). בין אם העסקאות מבוצעות בעמדות מסחר או מותאמות אלקטרונית, תהליך המסחר בשני המקרים מורכב מ"מכירה פומבית", בה כל מחירי הקנייה והמכירה לגבי כל אחד מהחוזים ידועים לציבור וכל אחד יכול לראות מה מחיר העסקאות הטוב ביותר.
 4. מסחר אלקטרוני ומסחר לאחר השעות המקובלות
  מסחר אלקטרוני "לאחר שעות המסחר" החל ב- Chicago mercantile exchange ב-1992, כאשר חוזי המטבע העתידיים של CME הפכו להיות החוזים הראשונים שנסחרו באופן אלקטרוני. באותו זמן, היה זה חידוש פורץ דרך, שבא לענות על צרכיה של כלכלה ההולכת והופכת לעולמית. השוק העולמי העולה יצר ביקוש לגישה לשמירה על מחירים יציבים סביב השעון, שאינה מושפעת על ידי אזור הזמן המקומי בשיקגו. כיום, בורסות רבות מנהיגות מסחר אלקטרוני מלבד ה-CME. מסחר לאחר שעות הפעילות הפך לאפשרי על ידי פיתוח המערכת האלקטרונית GLOBEX® מבית ה-CME הפועלת בכל שעות היממה.
  מערכת ה"גלובקס" הציגה גם חידוש נוסף בתעשיית החוזים העתידיים: חוזים עתידיים המפותחים במיוחד עבור מסחר אלקטרוני. ככלל, חוזים אלה נקראים חוזי E-mini משום שהם נסחרים אלקטרונית ו-mini משום שבד"כ החוזים קטנים יותר מאשר מקביליהם הנסחרים בשיטת המכירה הפומבית). החוזים הבולטים ביותר מסוג זה הם ה- miniS&P המבוסס על נכס הבסיס - S&P500 וה- miniNASDAQ המבוסס על נכס הבסיס - NASDAQ100.

לעמוד הבא

הכתבה מדורגת 3.1/5
 (8 מדרגים)


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
 דואר אלקטרוני *

 שם מלא *

 טלפון *

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
 קוד חדש
 אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

למה מרקט פלייס?

פרופיל מרקט פלייס

שותפים עסקיים

מסחר עם מרקט פלייס

תנאי שימוש באתר
כלים למסחר בחוזים

ציטוטי חוזים

כלים למסחר

שאלות ותשובות

טיפים מסחר חוזים

טבלת בטחונות חוזים

טבלת הגדרות חוזים
מידע ולימודים

קורס חוזים וירטואלי

קורס אופציות וירטואלי

טבלאות השוואה נגזרות

מאמרים חוזים אופציות
ציטוטים וגרפים

ציטוטי מדדים

ציטוטי מטבעות

ציטוטי אגרות חוב

ציטוטי סחורות

כל הציטוטים
חשבונות מסחר

מסחר עצמאי

חשבונות מוסדיים

גידור חומרי גלם לחברות

מסחר אוטומטי אלגוריתמי
מערכות פלטפורמות מסחר

בחירה של מערכת ביצוע

השוואה מערכות מסחר

ONYX

CQG

TRANSACT
מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים