מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
החוזה הכי הכי
מסחר בכסף
מסחר בתירס
מסחר בזהב
פרופיל חוזה אורז
פרופיל חוזה הקפה
פרופיל חוזה חיטה
פרופיל חוזה פחם
הסתכלות לתוך שנת 2008
פרופיל חוזה בקר

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחר



עמוד הבית מידע ולימודים מאמרים מאמרים בנושא חוזים

הקאמבק של החוזה העתידי על הנפט

הירידה המשמעותית – למעלה מ-20% - במחירי החוזים העתידיים על הנפט בחודשיים האחרונים, ממחיר שיא של 147$ לחבית למחיר נוכחי באזור 113$, החזירה את צבע הפנים לסוחרים בשווקים המנייתיים כמו גם לבנקים המרכזיים ברחבי העולם הנלחמים באינפלציה כמו בתחנות רוח.

 

נשאלת השאלה האם צפוי לנו המשך ירידות חדות בטווח הזמן המיידי או לחלופין, האם מדובר היה ב"שחרור אוויר" מסוים לקראת התחלה חדשה של עליות מחירים לקראת שיאים חדשים של הזהב השחור?

 

ראשית, יש להדגיש שירידה של כ-20% אינה דבר של מה בכך, ובהחלט יכול להיות שמדובר בשינוי כיוון של ממש. בדרך כלל נהוג לומר כי ירידה של כ-20% ומעלה בשוק מסוים מסמנת מהפך של מגמה בטווח הארוך. עם זאת, יש לזכור כי חוזה הנפט עלה למעלה מ-600% מאז שנת 2003 וכי ניתן לצפות להתנהגות תנודתית כלפי מטה כפי שצפינו בחודשיים האחרונים מבלי שבהכרח יהיה מדובר בשינוי מגמה.

 

כמו תמיד נפנה אל עבר הגרף וננסה לבצע ניתוח גס של מצב המחירים כיום ולאן פני הסחורה מועדות:

ניתוח טכני של חוזה עתידי על נפט

 

כאמור, ניתן לראות בברור את המגמה העולה שראשיתה מסוף 2003 ועד לשיא קיצוני בתקופה האחרונה.

מספר הערות וביאורים לקווים שמתחתי על הגרף:

  1. קו מגמה חד כלפי מעלה D הציג המשך התנהגות אקספוננציאלית של חוזה הנפט והיה סביר להניח כי ישבר בחדות כפי באזור מחיר 123$ ומאז גרר ירידות מחירים חדות שנראו בימים ובשבועות האחרונים.
  2. קו מגמה C הנבנה על ידי עליות מחירים מאמצע 2006 וכרגע מהווה תמיכה לחוזה באזור מחירים בין 107$-110$. קו זה יהווה לבטח תמיכה מסוימת, מה גם שבאזור מחירים זה נמצא כרגע ממוצע של 200 יום אשר מהווה תמיכה חזקה בפני עצמו. לפיכך קיים להערכתי סיכוי יותר מסביר כי בלימה של החוזה במחירים אלו תגרור קפיצה בטווח הקצר חזרה כלפי מעלה אל עבר מחיר תחילת המגמה השלילית באזור 123$ וחוזר חלילה כלפי מטה תוך כדי התכנסות מחירים וירידה בתנודתיות עם בניית "משולש". שבירה של משולש זה כלפי מעלה תוביל אל עבר השיא האחרון בהתנגדות באזור 140-150$, כאשר ירידת מחירים תוביל אל עבר קו מגמה B אשר יהפוך לקו תמיכה משמעותי יותר.
  3. תעלת המחירים בין קווי המגמה A ו-B מגדירה מגמה עולה באופן יציב לאורך מספר שנים. מגמה זו חזקה הרבה יותר מההתנהגות שנראתה בשנתיים האחרונות ואני מעריך שהיא תגדיר את המגמה בשנים הבאות – כלומר מגמה זו לא תישבר בנקל. תמיכה של קו מגמה B כפי שמצוין בנקודה הקודמת תכניס את החוזה למגמה שוורית מחוזקת וכניסה של החוזה אל תוך התעלה תציין תחילה של מגמה שוורית מתונה כאשר קו מגמה A מהווה קו תמיכה.

 

כפי שהנכם רואים, אני לא מוצא מקום להתנהגות דובית אמיתית בטווח הארוך, זאת למרות שבטווח הקצר-בינוני ירידות מחירים אל עבר קווי המגמה האמורים יראו כמגמה דובית. לדעתי לא כך הדבר, וכאן המקום לבחון את המצב הפונדמנטאלי של השוק:

 

  1. חזרה לעולם הישן! נראה שכבר לא מדובר רק באירן או במהומות באפריקה של מורדים שהתנהגות ממשלתם לא מוצאת חן בעניהם. הכניסה החזיתית של רוסיה בגאורגיה הכניסה לטעמי שד מכיוון לא צפוי אשר שוק הנפט עדיין לא עיקל באופן מלא. רוסיה היא מספית נפט וגז ראשונה במעלה והתחממות ארוכת טווח בגזרה שלה תגרום ללחצים כמעט וודאיים על מחירי הנפט.
  2. צריכת הנפט בעולם אינה יורדת. כפי שנראה מנתונים של המלאים האמריקניים ובמדינות אחרות בעולם המערבי, למרות העליות החדות במחיר החוזים העתידיים על הנפט, העולם ממשיך לצרוך אנרגיה ביתר שאת ובביקוש קשיח מפליא בהיקפו.
  3. הבעיות הישנות כגון אירן צפויות להתגבר השנה ולהגיע לנקודת הכרעה.
  4. שער הדולר מול יתר המטבעות. כאן עדיין רואים נקודת אור ממשית. המשך התחזקות הדולר – ואכן נראה כי מטבע זה ממשיך להתחזק בשנה הקרובה – צפויה להוות נטל על מחיר הנפט ולדחוף אותו כלפי מטה שכן מחיר הנפט נקוב בדולרים.

 

לסיכום, צפויה לנו תקופה מעניינת בשוק הנפט על תנודתיות נאה לשני הכיוונים. להערכתי, אנו צפויים להמשך ירידות בטווח הקצר אשר ישמשו הזדמנות קניה לטווח הארוך.

 

בהצלחה!

גיא רוטנברג

מרקט פלייס

 

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה  /  לקריאת כל התגובות
הכתבה מדורגת 5/5
 ( מדרגים)


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
 דואר אלקטרוני *

 שם מלא *

 טלפון *

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
 קוד חדש
 אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

למה מרקט פלייס?

פרופיל מרקט פלייס

שותפים עסקיים

מסחר עם מרקט פלייס

תנאי שימוש באתר
כלים למסחר בחוזים

ציטוטי חוזים

כלים למסחר

שאלות ותשובות

טיפים מסחר חוזים

טבלת בטחונות חוזים

טבלת הגדרות חוזים
מידע ולימודים

קורס חוזים וירטואלי

קורס אופציות וירטואלי

טבלאות השוואה נגזרות

מאמרים חוזים אופציות
ציטוטים וגרפים

ציטוטי מדדים

ציטוטי מטבעות

ציטוטי אגרות חוב

ציטוטי סחורות

כל הציטוטים
חשבונות מסחר

מסחר עצמאי

חשבונות מוסדיים

גידור חומרי גלם לחברות

מסחר אוטומטי אלגוריתמי
מערכות פלטפורמות מסחר

בחירה של מערכת ביצוע

השוואה מערכות מסחר

ONYX

CQG

TRANSACT




מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים