מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
החוזה הכי הכי
מסחר בכסף
מסחר בתירס
מסחר בזהב
פרופיל חוזה אורז
פרופיל חוזה הקפה
פרופיל חוזה חיטה
פרופיל חוזה פחם
הסתכלות לתוך שנת 2008
פרופיל חוזה בקר

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחרעמוד הבית מידע ולימודים מאמרים מאמרים בנושא חוזים

הסתכלות לתוך שנת 2008

הסתכלות לתוך שנת 2008

ראיון עם שחף פרקש ממרקט פלייס
התפרסם בעיתון "גלובס"

 

2008, טוען בתוקף שחף פרקש מבית ההשקעות מרקט פלייס, תהיה שנת שיא נוספת למגזר הסחורות. העלייה התלולה שנצפתה ב-2007 במגזר, ושנתפסה על ידי רבים כשיא שאין כדוגמתו, היא כאין וכאפס לעומת מה שעוד מחכה לנו בשנת המסחר הקרובה.

בין אם זה סוכר או כותנה, קפה או זהב, נפט או סויה, בסופו של דבר הכל מסתכם בביקוש מול היצע. לכן זה לא משנה באיזו טכניקה אתה סוחר, טכני או פונדומנטלי, תמיד בסוף, הבסיס לכל החלטה צריך להיות זיהוי הדינמיקה הבסיסית שבין הביקוש להיצע. ואם ההיצע קטן או תקוע והביקוש גדל, נחש מה? המחיר יעלה. וזהו בדיוק המצב בו נמצאים שווקי סחורות רבים.

כולנו הרגשנו השנה את עליית המחירים במוצרי היסוד. זה התחיל עם הדלק, נמשך ללחם ולחלב, עבר לעליה במחיר הביצים. הקורנפלקס עלה ואיתו גם הסוכר. אלו בדיוק העליות אליהן אני מתכוון ולצערי אני מאמין שהן ימשכו גם בשנה הבאה.

זיכרו שתמיד זה חוזר להיצע ולביקוש, ולא משנה אם זה מתחיל ממזג אוויר קיצוני, מלחמה, שטחי אדמה מצומצמים יותר, או פשוט הגדילה בכמות האוכלוסייה.

Corn_nice 

כותנה – מחירי הכותנה עלו חזק לקראת סוף שנת 2007 כאשר התפרסמו הנתונים שהצביעו על כך שנשתלו שטחים בכמות הנמוכה ביותר מזה 18 שנה. כמות השתילה הנמוכה היא כתוצאה מהרחבה של שטחי הזריעה של התירס והחיטה אשר נותנים לחקלאים רווחים גבוהים יותר. הצפי הוא לעתודות כותנה נמוכות ביותר, שאם מוסיפים אותם לעתודות שנשארו מסיום עונת 06/07 מגלים שאלו הרמות הנמוכות ביותר כפי שהיו בעונת 95/96 אז נגעו מחירי הכותנה בשיא מחירם ברמת 117.20 סנט לפאונד. כרגע מחיר פאונד כותנה הוא סביב 70 סנט אשר מבוסס על היצע זול וזמין. הבום הגדול במחיר אמור להתרחש במקרה וסין והודו, אשר כבר היום צורכות 58% מהתפוקה העולמית, יעלו עוד את דרישתם ויפעילו לחץ כבד על רכיב הביקוש. לטובת הסוחרים אני ממליץ לפעול בחוזים ואופציות לדצמבר 2008 עם רמת מימוש ראשונית ב-85 סנט לפחות.

 

תירס – המלחמה הגדולה בשוק זה היא על שטחי אדמה מול זריעה של חיטה וסויה. כבר השנה, נזרעה כמות השטחים הגבוהה ביותר מאז 1944 ותראו מה קורה, המחיר לא מפסיק לעלות. כי זהו רק הצד של ההיצע, מולו ישנו הביקוש העולמי אשר לא יודע שובע. כמות התירס שנשארה במחסנים בסיום עונת 07/08 מוערכת סביב 14.55 מכלל הכמות שהופקה. כמות זו הינה הנמוכה ביותר שנשארה בסטוקים מאז שנת 1960. בשנת 2008 סין צפויה, בפעם הראשונה, להתחיל גם לייבא תירס כי היא לא מצליחה לספק את הדרישה העצמית שלה, בנוסף, מחירי האנרגיה הגבוהים ממשיכים ליצור כדאיות כלכלית להפקת אתנול מהזהב הצהוב הזה.

מבחינת מסחר, כיום התירס נסחר סביב 4.7$ לבושל. אני הייתי שוקל מסחר עם יעד מטרה ראשוני לאזור 5.5$ לבושל כאשר ניתן כבר לתכנן אפילו ל-6.0$ עגול.

סויה – עם הסויה הסיפור דומה לתירס רק עם כמה סיבוכים נוספים. כבר היום הוא נסחר מעל 13$ לבושל, מחיר שנחשב מטורף רק לפני שנה. העליות בשוק זה אינן נובעות רק מלחצי ביקוש של הטווח הקצר אלא יותר על לחצים הנובעים מרמות סטוקים נמוכים המצביעים על בעיה חמורה בהרבה. את שנת הגידול 06/07 סיימו מגדלי הסויה בירידה של 60% ברמות המלאי. כדי להחזיר את המצב, אמור מחיר הסויה לעלות לרמה בה לחקלאי יהיה כדאי לגדל סויה במקום תירס או חיטה, אבל כאמור גם אלא האחרונים עולים ולכן המחירים ממשיכים לטפס. גם שוק הסויה מושפע ממחירי נפט גבוהים, כאשר גם את הסויה האדם למד לרסק ולהפיק ממנה ביו-דיזל נקי יותר.

למי שמתכוון לסחור בחוזים הייתי מעדיף את החוזה של נובמבר ואילו באופציות עדיף אולי לפעול עם הפקיעה למאי.

זהב – כשמחיר הזהב גבוה כמו עכשיו, משתלם לחפש אחר מרבצי זהב חדשים ולהגדיל את התפוקה במכרות קיימים. כתוצאה ממהלכים כאלה יגדל ההיצע של הזהב בעולם ותוך שלוש עד חמש שנים יהיה כל כך הרבה זהב בשוק שמחירו יתחיל לרדת. כשהמחיר יורד, מפסיקה התנועה לחיפוש מרבצים חדשים, התעשייה מצטמצמת לעבודה במכרות הזהב הקיימים, עד שתוך כחמש שנים יורד היצע הזהב בשוק ושוב עולה מחירו וחוזר חלילה.
עד עכשיו מחיר הזהב עולה במשך שנתיים לערך כך שנשארו לנו עוד כמה שנים טובות של עליות.
למי שיחפש לפעול על הזהב הייתי מציע להתמקד דווקא בחוזים ולא בקניית אופציות קול מכיוון שהפרמיה כרגע גבוהה מאד עקב התנודתיות הרבה. ולמי שמתעקש, ומיומן באופציות, עדיף שישקול מכירה של מרווחים בפוטים.

ישנן כמובן עוד הזדמנויות אבל נשאיר חלק גם לשנה הבאה ...

בברכת שנת מסחר מלאת הפתעות,


 

שחף פרקש

מנהל השקעות בנגזרות

מרקט פלייס

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה  /  לקריאת כל התגובות
הכתבה מדורגת 3/5
 (5 מדרגים)


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
 דואר אלקטרוני *

 שם מלא *

 טלפון *

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
 קוד חדש
 אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

למה מרקט פלייס?

פרופיל מרקט פלייס

שותפים עסקיים

מסחר עם מרקט פלייס

תנאי שימוש באתר
כלים למסחר בחוזים

ציטוטי חוזים

כלים למסחר

שאלות ותשובות

טיפים מסחר חוזים

טבלת בטחונות חוזים

טבלת הגדרות חוזים
מידע ולימודים

קורס חוזים וירטואלי

קורס אופציות וירטואלי

טבלאות השוואה נגזרות

מאמרים חוזים אופציות
ציטוטים וגרפים

ציטוטי מדדים

ציטוטי מטבעות

ציטוטי אגרות חוב

ציטוטי סחורות

כל הציטוטים
חשבונות מסחר

מסחר עצמאי

חשבונות מוסדיים

גידור חומרי גלם לחברות

מסחר אוטומטי אלגוריתמי
מערכות פלטפורמות מסחר

בחירה של מערכת ביצוע

השוואה מערכות מסחר

ONYX

CQG

TRANSACT
מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים