מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
מבוא לאופציות על חוזים 1
מבוא לאופציות על חוזים 2
אסטרטגיית מכירת אופציות רחוקות מהכסף
מאמר השוואת אופציות מעוף

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחרעמוד הבית מידע ולימודים מאמרים מאמרים בנושא אופציות

אסטרטגיית מכירת אופציות רחוקות מהכסף

 

אסטרטגיית מכירת אופציות רחוקות מהכסף

 

כאשר מספרים לאדם מן השורה, על האפשרות לבצע מסחר דרך אופציות, מייד תשובתו תהיה "אופציות? אין מצב, זה מסוכן מדי", והוא צודק לגבי עצמו. אבל לגבי סוחר מיומן, אשר קנה ומכר כבר מספיק מניות בחייו, או שאפילו השקיע דרך חוזים עתידיים, אין כל סיבה לפחד מלהשתמש בכלי מתקדם זה.
במאמר הבא אני אציג כיצד ניתן לפעול באופציות בגישה שמרנית יותר ממסחר ישיר במניות או בחוזים, מבלי לאבד את האפשרות להפקת רווחים נאים. הגישה השמרנית תושג רק בתנאי שהסוחר יודע ומבין לעומק, את מבנה הסיכון הכרוך בשימוש באופציות.
*** בכל מקרה, כלים ממונפים ונגזרות פיננסיות אינם מיועדים ואינם מתאימים לסוחרים בתחילת דרכם.***

מהי הגישה השמרנית למסחר דרך אופציות?

בגישה השמרנית, הסוחר מחפש למכור אופציות, רחוק (מאד) מחוץ לכסף, לטווח של עד 40 יום, בתקווה שהן יפקעו חסרות ערך.
לדוגמא: כאשר מדד המיני-נאסדק נמצא בשער של 2200 נק'. הסוחר יחפש למכור אופציה פוט (PUT), לחודש הקרוב, עם מחיר מימוש (סטרייק) רחוק מאד מהמחיר הנוכחי, למשל סטרייק 1920 ( רחוק 13% מהכסף). הפרמיה שתתקבל מהמכירה תהיה קטנה יחסית (עד 100$) אולם גם הסיכון, שהמדד אכן יצנח בחודש אחד מעל 13%, הינו נמוך ביותר (ומי שלא חושב כך הרי שהאסטרטגיה הזו כלל איננה מתאימה לו).

מדוע לחפש למכור אופציות?

האם אי פעם שמעת כי מרבית האופציות על מדד המעו"ף פוקעות חסרות ערך? הערכה מקצועית של הבורסה לחוזים בשיקגו (CME) טוענת כי מעל 80% מהאופציות פוקעות מחוץ לכסף ללא ערך כספי. אז מדוע לא למכור אופציות במקום לקנות אותן?

שחיקת ערך הזמן
כאשר מוכרים (או "כותבים") אופציה, שחיקת ערך הזמן עובדת לטובתך במקום לרעתך. הקונה של האופציה משלם את הפרמיה בעבור האופציה. כאשר אתה מוכר אופציה מחוץ לכסף, אזי ערך הפרמיה כולה הינו ערך של זמן. וכך, ככל שהזמן חולף, והאופציה לא נכנסת לכסף, האופציה לבסוף תפקע חסרת ערך וכל הפרמיה תישאר בידך, המוכר. זו הסיבה העיקרית לכך שגם שיטת ניהול התיקים דרך מרקט פלייס משתמשת רבות במכירת אופציות רחוקות מחוץ לכסף.

 Time

הגרף המוצג לעיל ממחיש את עיקרון השחיקה בערך הזמן ותאוצת השחיקה ככל שתאריך הפקיעה של האופציה קרב. אופציה נחשבת ל- "נכס מתכלה". ערך הזמן נשחק קצת בכל יום שעובר, כאשר השחיקה מואצת ככל שהפקיעה קרבה. את התופעה הזו מכנים המקצוענים "שחיקת התטא". אם נכס הבסיס לא ינוע בצורה חדה מאד עד לפקיעה, האופציה תאבד את מלוא ערכה ותפקע בערך אפס כך שמוכר האופציה ישאיר אצלו את כל סכום הפרמיה שקיבל. שים לב כי השחיקה החזקה ביותר מתרחשת החל מהיום הארבעים לפני הפקיעה וגוברת ככל שתאריך הפקיעה קרב.

 

מימוש רווחים
אחת המשימות הקשות ביותר במסחר בחוזים עתידיים (וגם במניות) היא להחליט מתי לממש רווחים. כאשר מוכרים אופציות, אם השוק התנהג, פחות או יותר, על פי הצפי, אין צורך לבצע את החלטת המימוש. שחיקת ערך הזמן תעבוד לטובתך עד שהשוק, לבסוף, יעניק לך את הרווח. ברגע הפקיעה, אם האופציה עדיין מחוץ לכסף (כלומר שמחיר המימוש שמכרת לא הגיע), הפרמיה כולה, זו שהתקבלה מהמכירה, תישאר בחשבונך. ברגע זה, האופציה נסגרת אוטומטית ואין לך יותר פוזיציה בשוק.

 

פחות לחצים
מניסיוני ומעדויות רבות של סוחרים פרטיים דרך מרקט פלייס, עבודה מול השוק באמצעות אופציות רחוקות מהכסף מבטלת חלק גדול מהלחץ והמתח האופייניים למסחר בחוזים "נקיים". למרות שכל פוזיציה בבורסה מייצגת רמה מסוימת של סיכון, דרך עבודה נכונה, מכירת אופציות יכולה להתבצע מספיק רחוק ממחירו הנוכחי של הנכס ובכך להוריד דרמטית את ההשפעה של שינוי מחיר קצר טווח (ואקראי) המתרחש בשוק, על ערך תיק ההשקעות שלך. עובדה זו, לא רק שמעניקה לך את הכוח הנפשי להימצא בשוק אלא גם מאפשרת לך להתרכז במסחר ארוך טווח המבוסס יותר על מהלכים כלכליים אמיתיים.

 

להיות קרוב זה מספיק (או: מספיק לגעת בקרש ולא חייבים לקלוע לסל)

דרך השימוש במכירת אופציות, אתה מונע מעצמך את הצורך בלנסות לחזות ולתזמן בדיוק את כיוון השוק. כלומר, שבמקום להתמקד בשאלה "איפה השוק יהיה?", מספיק רק להעריך איפה השוק לא יהיה. נמחיש זאת בדוגמא. אם אתה שוורי על השוק (מאמין שהשוק יעלה), אתה מוכר אופציית פוט רחוקה מהכסף. במקרה כזה, השוק יכול או לעלות, או להישאר במקום או אפילו לרדת, אבל כל עוד השוק נמצא מעל למחיר המימוש של האופציה שמכרת (מחיר זה נקרא סטרייק) עד לתאריך הפקיעה, אתה עדיין תשאיר אצלך את כל הרווח שקיבלת מהמכירה.

 

ומה לגבי הסיכון?

מכירה של אופציה (נקראת גם "שורט אופציה") מכילה בתוכה את אותם הסיכונים כמו במסחר דרך חוזים עתידיים אבל עם הבדל משמעותי אחד: ערכה של האופציה ינוע לאט יותר משינוי הערך של החוזה העתידי (בספרות הכלכלית מכנים זאת: דלתא קטנה מ-1). עובדה זו מעניקה לסוחר יותר זמן תגובה במקרה והוא צריך לצאת מהפוזיציה עקב תנועת שוק חדה. עם זאת, למרות שהסיכון הכרוך במסחר באופציות-רחוקות-מהכסף הינו נמוך משמעותית מזה הכרוך במסחר בחוזים "נקיים", עדיין שיטת מסחר זו מתאימה רק לסוחרים היודעים מה הם עושים ומבינים לעומק את כל הסיכונים הכרוכים במסחר.

לסיכום, אף על פי שאני מאמין כי הגישה של מכירת אופציות רחוקות מהכסף מעלה את הסיכויים שלך להרוויח בנחת מהשוק, עדיין זו אסטרטגיה הכרוכה בסיכון גבוה ודורשת יכולת ניתוח וראיית שוק גבוהה. ההבדל המשמעותי הוא שמכירת אופציות מאפשרת לך יותר מרווח לטעויות, אתה פשוט לא נדרש לדייק בתחזיותיך אלא מספיק רק כי תקלע בקירוב.

*** סוחר המעוניין לפעול באסטרטגיה זו מוזמן להתייעץ איתי בטלפון או בפגישה אישית.

בברכת מסחר חכם יותר,

שחף פרקש
מרקט פלייס

03-6122223

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה  /  לקריאת כל התגובות
הכתבה מדורגת 3.3/5
 (8 מדרגים)


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
 דואר אלקטרוני *

 שם מלא *

 טלפון *

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
 קוד חדש
 אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

למה מרקט פלייס?

פרופיל מרקט פלייס

שותפים עסקיים

מסחר עם מרקט פלייס

תנאי שימוש באתר
כלים למסחר בחוזים

ציטוטי חוזים

כלים למסחר

שאלות ותשובות

טיפים מסחר חוזים

טבלת בטחונות חוזים

טבלת הגדרות חוזים
מידע ולימודים

קורס חוזים וירטואלי

קורס אופציות וירטואלי

טבלאות השוואה נגזרות

מאמרים חוזים אופציות
ציטוטים וגרפים

ציטוטי מדדים

ציטוטי מטבעות

ציטוטי אגרות חוב

ציטוטי סחורות

כל הציטוטים
חשבונות מסחר

מסחר עצמאי

חשבונות מוסדיים

גידור חומרי גלם לחברות

מסחר אוטומטי אלגוריתמי
מערכות פלטפורמות מסחר

בחירה של מערכת ביצוע

השוואה מערכות מסחר

ONYX

CQG

TRANSACT
מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים