מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
החוזה הכי הכי
מסחר בכסף
מסחר בתירס
מסחר בזהב
פרופיל חוזה אורז
פרופיל חוזה הקפה
פרופיל חוזה חיטה
פרופיל חוזה פחם
הסתכלות לתוך שנת 2008
פרופיל חוזה בקר

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחרעמוד הבית מידע ולימודים מאמרים מאמרים בנושא חוזים

החוזה הכי הכי

החוזה הכי הכי
שחף פרקש
מנהל השקעות בנגזרות
מרקט פלייס

 

מאמר זה מתפרסם גם בעיתון גלובס.החוזה הכי אנרגטי – נפט (מיני)

כך תזהה: החוזה מייצג את מחירה של חבית נפט מתוק (לא אני טעמתי) כפי שהיא נסחרת בבורסת הסחורות של ניו-יורק. המחיר הוא בדולרים לחבית וציטוט שלו יראה כך: 61.450 סנט לחבית.

כמה גדול: החוזה מייצג כמות של 500 חביות נפט או במזומן: 30,500 דולר.

איך מרוויחים: התנועה המינימלית במחיר חבית אחת היא של 2.5 סנט המתבטאת בתנועה של 12.5$ לכל החוזה. ממחיר הנפט ניתן לצפות לתנועה יומית ממוצעת של 1.5$, כלומר 750$ רווח ביום מסחר מוצלח.

קצת היסטוריה: מחיר הנפט ידוע כתנודתי ביותר ונתון ללחצים גיאו-פוליטיים עולמיים. בתחילת שנות ה-80 קפץ המחיר של חבית נפט לתחום 80$ עקב סכסוכים במזה"ת. מאז הוא לא שבר שיאים ושייט לרב סביב רמת 30 הדולרים. משנת 2004 החל הנפט לעלות בעיקביות עד שקבע בקיץ של 2006 את שיאו במחיר 78$ לחבית וזאת עקב המתיחות הגואה במפרץ הפרסי.

כיצד תרגש אותו: חוזה הנפט שייך למשפחת חוזי האנרגיה וככזה הוא נוהג להגיב בעצבנות לכל ידיעה הקשורה במזג האויר של ארה"ב (צרכנית האנרגיה מספר אחד בעולם). בנוסף, החוזה נוהג לאבד את הראש בתחילת כל סכסוך הקשור במדינות ערב. תוציא הודעה לעיתונות: "הר הבית בידינו" ותראה מה קורה.

למה כן: מחיר הנפט מתנהג הפוך (או לפחות בשונה) מכיוון מחירי המניות, לכן הוספה שלו לתיק ההשקעות מקטינה את הסיכון הכולל. בנוסף, לנפט יש היסטוריה של תנועות מרשימות ובמקרה ותתפוס את הכיוון הנכון הרי שהרווח שתקבל יהיה מרשים.

למה לא: החוזה נע בעצבנות ומבצע תנועות גדולות כמעט כל יום, סוחר שאינו מיומן בהפעלת פקודות הגנה (סטופים) עלול למצוא עצמו מתמודד מול הפסדים גדולים יחסית.

מה לחפש: חפש מלחמות, אסונות, סופות וריבים בין טייקוני-על. כל מה שרע לעולם יהיה טוב לסוחר המחזיק בנפט. מצד שני, ניתן לסחור על הנפט בשורט ולהרוויח מירידות בו, במקרה כזה, אם יפרוץ לפתע שלום תוכל להרוויח ולהתחלק בכסף עם שמעון פרס.

ממה להיזהר: בכל  שבוע מפרסמת ממשלת ארה"ב דוח מלאי נפט במחסניה. החוזה נוהג להגיב בעצבנות על פרסום הדוח ולכן רצוי לא להיות בשוק בשעה 17:30 של יום זה.

מילה מאחיך הברוקר: חוזה מרתק בעל גודל אידיאלי המתאים למסחר גם לבעלי תיק השקעות קטן יחסית של 10,000$. בכל מקרה, יש לסחור עליו בעדינות ובהתאם למדיניות ניהול הסיכונים המוגדרת לתיק.

 

החוזה הכי קטלני – דקס גרמני

כך תזהה: החוזה עוקב אחר מדד 30 המניות המובילות בגרמניה. שער החוזה נמדד בנקודות וציטוט אופייני נראה כך: 6808.5 נקודות.

כמה גדול: החוזה נחשב לענקי וחושף את הסוחר ל-170 אלף יורו שווי מניות במכה אחת. כדי להיכנס לחוזה אתה חייב להראות שיש בחשבונך לפחות 13,000 דולר.

איך מרוויחים: כל נקודה בחוזה שווה 25 יורו כאשר תנועה יומית רגילה בחוזה היא 100 נקודות. חישוב קצר יגלה כי בחוזה כזה סוחר יכול להרוויח 2500 יורו ביום (וגם להפסיד אם הוא לא מציב סטופ).

קצת היסטוריה: החוזה התחיל את שנת 2004 בשער של 3600 נק' ונגע במחיר שיא של 7000 נק' בפברואר 2007. כלומר, אם היית קונה חוזה אחד בינואר 2004 אז היום היית מורווח כבר 85 אלף יורו.

כיצד תרגש אותו: בתור חוזה העוקב אחר מדד מניות הוא מתלהב מענייני כלכלה טהורים כמו ריבית במשק האירופאי, אינפלציה בשוק האמריקאי וצמיחה גבוהה של השוק הגרמני. הבעיה היא שההתלהבות שלו היא לרב מוגזמת וחסרת פרופורציה לחלוטין.

למה כן: החוזה מועדף על סחרני יום אגרסיביים ומנוסים הן בגלל המינוף הגבוה אותו הוא מעניק והן בגלל התנודתיות הרבה איתה הוא מזוהה. גם שעות המסחר הרבות בו הוא פעיל, מ-10 בבוקר ועד 10 בלילה, מאפשרות למשקיעים העובדים בעבודות אחרות הזדמנות לסחור.

למה לא: החוזה לא סולח לעולם ועל כל טעות קטנה אתה תשלם מחיר יקר (שלא נדבר על טעות גדולה).

מה מיוחד בו: נחשב למסוכן ביותר מבין כל החוזים בעולם. החוזה גם רגיש מאד למלחמות עולם.

ממה להיזהר: תזהר לא להיקלע להפסד הגדול עליך פסיכולוגית. אם החוזה בוחר לנוע נגדך ואתה לא תוותר לו בזמן, החשבון שלך כולו בסכנה.

מילה מאחיך הברוקר: תעשה לי טובה, אל תיגע בחוזה עד שאין לך לפחות 100 אלף דולר בחשבון ואתה מתפרנס יפה ממסחר מעל שנתיים ברציפות.

 

החוזה הכי מתאים לארוחת בוקר – רכז מיץ תפוזים קפוא

כך תזהה: החוזה עוקב אחר מחירי רכז תפוזים קפוא הנסחר בבורסה של ניו-יורק. שער החוזה נמדד בסנטים לפאונד וציטוט אופייני יראה כך: 195.45 סנט לליברה.

כמה גדול: החוזה מייצג כמות של 15,000 פאונד תרכיז או במזומן: 30,000 דולר.

איך מרוויחים: התנועה הכי קטנה (נקראת טיק) בחוזה היא 7.5$ אבל ניתן לצפות לתנועה יומית של 200$ בערך.

קצת היסטוריה: מחיר התרכיז נע בעשר השנים האחרונות סביב רמת 1$ אבל מסוף שנת 2006 מחירו קפץ ב-100% והגיע ל-2$ לפאונד. את העלייה החריגה מסבירים בהוריקנים שתקפו את הפרדסים של פלורידה.

כיצד תרגש אותו: זהו חוזה השייך לתחום החקלאות ולכן קל להדליק אותו בשיחות על מזג אויר. מספיק שתגיד בחדשות שמתקרבת סערה, וכבר החוזה יזנק לשמיים.

למה כן: להשקיע במוצר חקלאי זה תמיד טוב בגלל שהוא לא קשור לכלכלה או לשוק המניות. בעזרתו תשיג פיזור טוב יותר לתיק ההשקעות שלך ותוכל להרוויח בעיתות של משבר אקלימי.

למה לא: הסחירות בחוזה זה נמוכה יחסית ורב המשתתפים בשוק הם מקצוענים בעלי שטחי ענק של פרדסים. הערה: החוזה התחיל, במרץ 2007, להיסחר אלקטרונית ובכך הוא אמור למשוך יותר משקיעים.

מה לחפש: חפש דיווחים המתריעים בפני מזג אויר קיצוני בארה"ב, הוריקן, טייפון, צונאמי – הכול הולך. בנוסף תעקוב אחר מדורי הבריאות, מסתבר שעצי הדר רגישים למחלות ונוטים למות מהן בקלות.

ממה להיזהר: אם מתריעים שהולכת להגיע סערה קשה והיא לא מגיעה – זה לא סימן טוב.

מילה מאחיך הברוקר: חוזה חקלאי נהדר המייצג סכום כסף קטן יחסית אבל החוזה מתאים בעיקר לסוחרים עם ניסיון של שנה שנתיים וזאת עקב הסחירות הבינונית.

שחף פרקש
מנהל השקעות בנגזרות
מרקט פלייס

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה  /  לקריאת כל התגובות
הכתבה מדורגת 3.7/5
 (8 מדרגים)


  חזור למעלה  חזור למעלה  

| More

אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
 דואר אלקטרוני *

 שם מלא *

 טלפון *

Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
 קוד חדש
 אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

למה מרקט פלייס?

פרופיל מרקט פלייס

שותפים עסקיים

מסחר עם מרקט פלייס

תנאי שימוש באתר
כלים למסחר בחוזים

ציטוטי חוזים

כלים למסחר

שאלות ותשובות

טיפים מסחר חוזים

טבלת בטחונות חוזים

טבלת הגדרות חוזים
מידע ולימודים

קורס חוזים וירטואלי

קורס אופציות וירטואלי

טבלאות השוואה נגזרות

מאמרים חוזים אופציות
ציטוטים וגרפים

ציטוטי מדדים

ציטוטי מטבעות

ציטוטי אגרות חוב

ציטוטי סחורות

כל הציטוטים
חשבונות מסחר

מסחר עצמאי

חשבונות מוסדיים

גידור חומרי גלם לחברות

מסחר אוטומטי אלגוריתמי
מערכות פלטפורמות מסחר

בחירה של מערכת ביצוע

השוואה מערכות מסחר

ONYX

CQG

TRANSACT
מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים