מרקט פליס בית השקעות
צור קשר כניסה לחשבון הוסף למועדפים חדש באתר - כלים למסחר פתח חשבון


אודות החברה

חוזים עתידיים

פלטפורמות

עמלות ובטחונות

מידע ולימודים

חשבון מסחר
מידע ולימודים
רקע שוק החוזים
מאפיינים של שוק החוזים
הגדרות וסוגי סוחרים
מהו מסחר ובטחונות
סוגי הוראות וטבלת חודשים
כיצד לקרוא מחירים
דוגמאות מסחר

מסחר עם מרקט פלייס
חדש באתר - כלים למסחר
חשבון דמו
פתיחת חשבון מסחרעמוד הבית מידע ולימודים קורסים וירטואלים קורס וירטואלי בחוזים עתידיים

מהו מסחר ובטחונות

פרק ד'

 

מהו מסחר ?


אם אתה קונה משהו במחיר מסוים ומוכר אותו במחיר גבוה יותר, אתה מרוויח כסף. אם אתה קונה משהו במחיר מסוים ומוכר אותו במחיר נמוך יותר, אתה מפסיד כסף. ככה פשוט, ואולם זכור, חוזים עתידיים אתה יכול לקנות ולמכור בכל סדר שאתה רוצה; "למכור במחיר גבוה ולקנות חזרה במחיר נמוך" מקביל מבחינת תשואה וסיכון באותה המידה כמו לקנות במחיר נמוך ולמכור במחיר גבוה. מבחינת המשקיע, חוזה יכול לפוג בכל רגע במהלך חייו על ידי ביצוע עסקה שווה אך הפוכה. זוהי רק שאלה של בחירה אישית ופרספקטיבה לגבי כמה זמן אתה מעוניין להחזיק את החוזה (שעה אחת, שנה אחת). ואולם, אם אתה מחזיק את החוזה באופן רציף עד לפקיעה, אתה עשוי להיות מחויב לבצע את תהליך האספקה של הסחורה.

שני עקרונות מרכזיים מאפיינים את המסחר בחוזים ומבדילים אותו לעומת מסחר במוצרים אחרים (מניות למשל):

 1. ניהול כספים
  בשוקי חוזים עתידיים עליך להתחייב רק מעט על מנת לשלוט על הרבה – במילים אחרות, כאשר אתה נוקט עמדה בחוזה עתידי, אתה רק מתחייב בסכום התחלתי קטן (הידוע גם בשם "margin") – אחוז מסוים של ערך העסקה כפי שנקבע על ידי הבורסה. היחס בין ערך הבטחון לגודל העסקה נקרא מינוף. סכום ה-Margin משמש כבטחון לביצוע העסקה על ידך בעתיד. עם זאת, בטחון זה שייך לך ותוכל לעשות בו שימוש כאשר תסגור את העסקה על ידי ביצוע פעולה הפוכה. מאחר ומנגנון זה מאפשר מסחר בהיקפים גדולים מהסכום הקיים בידי המשקיע, מומלץ שלא לנצל את את מקסימום המינוף האפשרי.
 2. Mark The Market
  בסוף כל יום מסחר ובכל הימים שלאחריו בהם העסקה שפתחת נשארת פתוחה, ערך החוזה בתיק ההשקעות של הסוחר הוא – Marked to the Market. כלומר, נמדד מול השוק. חשבון ההשקעות (בו מופקדים הבטחונות) מזוכה או מחויב, בהתבסס על מחיר הסגירה באותו יום. מערכת מפותחת זו מאפשרת התנהלות מנגנון יעיל המדמה פעילות של אשראי בין סוחרים.
  אם החשבון שלך נופל מתחת לרמת התחזוקה (המינימום הנדרש להחזקת העמדה), הברוקר שלך ייצור איתך קשר על מנת שתוסיף ממון כדי להעלות אותו לרמה הראשונית. כמובן, אם עמדתך מניבה רווח, אתה יכול למשוך כל סכום של ממון עודף מעל הבטחון הנדרש מחשבונך.

סגנונות מסחר


החלטות מסחר מבוססות בדרך כלל על הדעה שעתידו של השוק עומד להשתנות עקב שינוי טכני או כלכלי אינפורמטיבי. הנתונים הכלכליים כוללים את כוחות השוק הריאלי, דוחות כלכליים, מצב פוליטי וכדומה. הנתונים הטכניים כוללים מגוון רחב של טכניקות רישום (charting) המנתחות אתהשוק.

 1. נתונים כלכליים
  הנחת הבסיס של גישה זו גורסת כי השינוי במחירים בשווקים הבינ"ל נגרם אינפורמציה חדשה הזורמת אל השוק בכל רגע נתון. סוחרים בחוזים עתידיים מרותקים לשירותי החדשות המדווחים על סטטיסטיקות של הממשלה ועל הדעות בשוק, העשויות להשפיע על מחירים מדקה לדקה.
  בשל המגוון הרחב של חוזים עתידיים, סוגי אינפורמציה מכיוונים שונים משפיעים על נישות מסוימות הנסחרות בשוק. לדוגמה, נתונים בדבר מחזוריות עונתית בשוק הבקר, האנרגיה, עץ ומתכות; חדשות מזג אוויר; דיווחים על מדיניות מוניטרית ורווחי חברות. כל אלו משפיעים באופן שונה על מגזרים מסויימים בשווקים.
    
  1. נתונים טכניים
   סוחרים רבים מחליטים החלטות על בסיס אינדיקציות טכניות, כגון תבניות של מחירים, מחזוריות או ניתוח של דרך הפעולה הפנימית של השוק.
   נקודת ההתחלה השכיחה ביותר לניתוח טכני היא גרף עמודות, אשר מראה את מחירי הפתיחה, מחירי הסגירה, המחירים הנמוכים והמחירים הגבוהים של תקופת המסחר. סוחרים מחפשים מחירים גבוהים ונמוכים חדשים, שינויי מגמות ותבניות, כאשר הנחת הבסיס היא שגורמים אלה יכולים לצפות יעדי מחירים וכיווני תנועות.

  לעמוד הבא

  הכתבה מדורגת 3.3/5
   (6 מדרגים)


    חזור למעלה  חזור למעלה  

  | More

  אבקש לקבל פרטים לגבי מסחר באמצעותכם
   דואר אלקטרוני *

   שם מלא *

   טלפון *

  Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code
   קוד חדש
   אני מסכימ\ה  לתנאים הבאים

  למה מרקט פלייס?

  פרופיל מרקט פלייס

  שותפים עסקיים

  מסחר עם מרקט פלייס

  תנאי שימוש באתר
  כלים למסחר בחוזים

  ציטוטי חוזים

  כלים למסחר

  שאלות ותשובות

  טיפים מסחר חוזים

  טבלת בטחונות חוזים

  טבלת הגדרות חוזים
  מידע ולימודים

  קורס חוזים וירטואלי

  קורס אופציות וירטואלי

  טבלאות השוואה נגזרות

  מאמרים חוזים אופציות
  ציטוטים וגרפים

  ציטוטי מדדים

  ציטוטי מטבעות

  ציטוטי אגרות חוב

  ציטוטי סחורות

  כל הציטוטים
  חשבונות מסחר

  מסחר עצמאי

  חשבונות מוסדיים

  גידור חומרי גלם לחברות

  מסחר אוטומטי אלגוריתמי
  מערכות פלטפורמות מסחר

  בחירה של מערכת ביצוע

  השוואה מערכות מסחר

  ONYX

  CQG

  TRANSACT
  מרקט פלייס, ברוקר חוזים עתידיים, אופציות מוביל בישראל. מרקט פלייס מספקת שירותי מסחר ללקוחות מוסדיים, פרטיים וגופים הזקוקים לגידור סיכונים בחומרי גלם וכן שירותי מסחר לסחרני נוסטרו, קרנות גידור ומסחר אוטומטי מבוסס אלגוריתמים וניתוח טכני. באמצעות מרקט פלייס ניתן לסחור בכל החוזים העתידיים המרכזיים בעולם ובכלל זה בנפט, זהב, יורו דולר ומטבעות אחרים, תבואה ומדדי מניות בינלאומיים.


  המסחר בחוזים עתידיים ואופציות מסוכן ואינו מתאים לכל אדם

  פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים